شرکت سبدگردان سورین

تحلیل بنیادی شرکت فولاد شاهرود

تحلیل بنیادی شرکت فولاد شاهرود

شرکت فولاد شاهرود در اردیبهشت 1380 به ثبت رسید و در تاریخ 1399/08/19 در بازار دوم فرابورس ایران پذیرفته شد. این شرکت طراحی، ساخت و تولید انواع مصنوعات فلزی، غیرفلزی و فولادی، انجام خدمات فلزی (شکل‌دادن انواع ورق فولادی و سایر مقاطع فولادی) و تهیه شمش فولادی را انجام می‌دهد.

شرکت فولاد شاهرود در بهمن‌ماه ۱۳۸۵ با ظرفیت اسمی ۲۰۰,۰۰۰ تن میلگرد به بهره‌برداری رسید. واحد ذوب شرکت تحت عنوان پروژه ذوب در سه فاز و با ظرفیت سالانه هر فاز ۱۰۰,۰۰۰ تن در سال مجوز گرفته است. تولید آزمایشی پروژه ذوب با ظرفیت ۱۰۰,۰۰۰ تن در اواخر سال ۱۳۹۶ تکمیل و طی سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری کامل رسید. فاز ۲ پروژه در بهمن ۱۴۰۰ تکمیل شد و در اسفندماه همان سال به بهره‌برداری رسید.

در خصوص تکمیل طرح توسعه فاز دوم پروژه ذوب و دست‌یابی به ظرفیت‌ عملی تولید ۱۶۰,۰۰۰ تن فولاد خام و ۱۵۰,۰۰۰ تن میلگرد در سال، طرح مذکور در بهمن ۱۴۰۰ تکمیل و دست‌یابی به ظرفیت‌‌های فوق تا پایان سال ۱۴۰۱ امکان‌پذیر بوده است. با بهره‌برداری کامل این خط تولید، شرکت فولاد شاهرود در تامین شمش برای خط نورد خودکفا خواهد شد. باتوجه به این که درصد بهره‌برداری از این طرح در سال مالی ۱۴۰۲ قابل پیش‌بینی نیست، ظرفیت تولید شمش ۸۵۰,۰۰۰ تن در نظر گرفته شده است.

تحلیل بنیادی شرکت فولاد شاهرود

مطالعه